Články

Neutěšená dopravní situace ve Školní ulici

Neutěšená dopravní situace ve Školní ulici

Se začátkem školního roku se do roudnické veřejné debaty vrátilo téma bezpečných cest do školy. Na sociálních sítích i v osobních rozhovorech jsem zaznamenal zejména stížnosti na provoz kolem 3. základní školy. V oblasti kolem křižovatky Neklanova a Školní sídlí 3 školky, dvě základní školy, praktická škola a střední odborná škola a učiliště. Již samotný výčet vzdělávacích institucí značí, jak moc je toto místo exponované, a zároveň, jak důležité by mělo být zajistit zde klidnou dopravu, zejména v ranní špičce.

Prosazujeme co největší transparentnost na všech úrovních.

Prosazujeme co největší transparentnost na všech úrovních.

Od začátku funkčního období současného zastupitelstva se snažíme zlepšit transparentnost roudnické radnice na všech úrovních. Co největší veřejná kontrola a spoluúčast občanů na rozhodování města zamezuje korupci a nehospodárnému jednání. Transparentnost patří mezi programové priority Pirátů jak v Roudnici nad Labem, tak na celorepublikové úrovni.

Jak na sečení městských travnatých ploch

Jak na sečení městských travnatých ploch

Jaro je v plném proudu, vše se zelená, roste a kvete. Mnozí zahrádkáři letos již poněkolikáté posekali trávník. S přechodem péče o městskou zeleň pod Roudnické městské služby (RMS) získalo Město větší možnosti vše přímo ovlivnit. Pojďme se v krátkosti podívat na pár pirátských návrhů péče o městskou zeleň.

Na kole do práce? Ano. Do školy? Spíše ne.

Na kole do práce? Ano. Do školy? Spíše ne.

Roudnice nad Labem se tento rok připojí ke květnové výzvě “Do práce na kole”, která má za cíl motivovat obyvatele českých měst, aby se po městě pohybovali za pomocí kola, případně pěšky. Já osobně rád tuto iniciativu vzešlou od vedení města podpořím.

Na koho zapomínáme?

Na koho zapomínáme?

S velkým stavebním rozvojem města budou roudničtí zastupitelé často stát před úkolem pojmenovat nové ulice. Právě proběhlé únorové zasedání zastupitelstva mělo na programu schválení hned tří nových jmen. Vzhledem k tomu, že takový krok je v podstatě trvalý a zároveň má nemalý symbolický význam, stojí za to se zamyslet, jak na tom s názvy ulic v Roudnici vůbec jsme.

Kousek kvalitního veřejného prostoru

Kousek kvalitního veřejného prostoru

V únoru jsme společně s předsedou našeho místního pirátského sdružení, Bedřichem Hádkem, položili květinu u sochy Jana Husa na Husově náměstí k připomenutí výročí ruské invaze na Ukrajinu. Tato událost mi opět potvrdila, jak nám v tomto místě chybí kousek kvalitního veřejného prostoru.